Logo Logo
Dámské boty Adidas
  • 14.11.2018
  • boty, tenisky, adidas

Čím víc proužků, tím víc Adidas. Toto stánkové rčení zná snad každý, ať už kupuje boty na tržnici a nebo ne. Velkým problémem dnešní doby je, že všechny boty se vyrábí v Číně. Ne kvůli jejich kvalitě, ale jednoduše kvůli tomu, že v Číně jsou levnější pozemky na vystavění hal a levnější pracovní síla. Tato společnost tedy udělala jako mnohé jiné společnosti velkou chybu, když Číňany a Vietnamce naučila, jak má správě Adidas bota vypadat. Od té doby jsou na trhu tisíce a tisíce padělků, které firmě ročně ubírají miliony peněz.

Historie této firmy není až tak dlouhá. Sahá do období krátce před druhou světovou válkou, kdy žili dva bratři. Oba prahli po tom, že budou vyrábět boty pro sportovce. A tak se tedy stalo. Založili firmu, která je měla brzy rozdělit. Zatímco jeden z bratrů propagoval nacismus, ten druhý s ním nesouhlasil. A tak se bratři rozdělili i s firmou a jeden založil Pumu a druhý Adidas. Do konce života už spolu nepromluvili a obě tyto německé značky spolu soupeří doteď.

Vraťme se ale k firmě Adidas, která se nespecializuje pouze na boty, ale na veškeré sportovní oblečení vůbec.Nicméně boty této značky s sebou nesou jakousi prestiž. Kdo má boty Adidas, je předurčen k lepším sportovním výkonům. Dámské boty lze taktéž rozdělit mezi sportovní kategorie, ze kterých jsou vynikající kolekce právě pro běh, tenis a tracking. Módní boty jsou také stálou špičkou na trhu, i když nejsou primárně určeny ke sportování