Logo Logo
Boty VANS
  • 20.11.2018
  • Boty VANS

Kalifornská firma, která je na trhu už více jak 48 let byla založena mužem nadšeným pro skateboarding. I proto se tato firma začala specializovat převážně na obuv určenou pro tento druh sportu. Tím, že tato značka disponuje speciálně navrženou podrážkou, která je přilnavá k povrchu, vysloužila si přezdívku“oplatková bota”. A na jaké typy bot tedy kromě již zmíněných skateboardových se zaměřuje?

Co se týče dámské obuvi, nejčastěji se setkáte s typem zvaným balerínky, také žabky jsou od této značky vysoce ceněné pro jejich komfortnost a samozřejmě se setkáte i s klasickou teniskou.

Všechny dámské boty jsou látkové. Pokud si tedy nekupujete speciální outdoorovou obuv.  Málokdy se setkáte s něčím jiným. U žabek se pak jedná o botu, která je lemována gumou, což ne každému může zcela vyhovovat, jelikož na holé noze guma může v létě vytvořit opravdu nehezké spáleniny a puchýřky.

Firma Vans se také v poslední době pokouší o elegantnější styl módní obuvi, která je vždy typická pro svou hladkou a vyvýšenou gumovou podrážku. Tato podrážka je vždy bílé barvy a vypadá jako lemování dané boty. Téměř vždy jsou boty na tkaničky, které se však nerozešněrovávají. Bota je vždy navržena tak, abyste ji od výroby nemuseli sešněrovávat při každém nazutí.

Tím, že jsou boty látkové, můžete je prát v pračce na 30 stupňů, i když se to přímo výrobcem nedoporučuje, jelikož bota není šitá, ale je lepená. Pokud ji vyperete dvakrát do roka, nemělo by se botě nic stát. Pokud ji budete prát častěji a na více stupňů, bude se vám kazit a guma se bude odlupovat. Ta se vám bude odlupovat stejně po krajích v místě, kde končí prsty na noze a začíná nárt, stejně tak jako u ostatních lepených gumových podrážek bot, jako je tomu například i u firmy Converse.